50 kez yıkanabilen antibakteriyel kumaş maske

Tekirdağ Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde Hizmet veren Özteks Fabrics firması 50 kez yıkanmaya dayanıklı, anti-bakteriyel kumaş maske üretiyor.

İstanbul, 26 Mart (HİBYA) Tekirdağ Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde Hizmet veren Özteks Fabrics firması 50 kez yıkanmaya dayanıklı, anti-bakteriyel kumaş maske üretiyor.

Koronavirüs salgını öncesinde kumaş imalatı ve konfeksiyon üretimi yapan firma, ölümcül virüsün hızla dünyaya yayılmasının ardından, antibakteriyel kumaş maske üretimine geçti.

Fabrika yöneticisi Ömer Özen, ''Biz de hem kumaş imalatı hem de konfeksiyon yaptığımız için bu virüsle alakalı önlem almak adına, anti-bakteriyel kumaşla maske imalatına başladık. Ürünümüz 50 yıkamaya dayanıklı.'' dedi.

Özen, maskenin dikkati çeken özelliklerinden biri olan elastik yapısı hakkında şu bilgileri verdi:

''Kumaş üretiminden geldiğimizden ötürü bunu elastik bir kumaştan ürettik. Bu sayede kullanılırken yüzü iyi bir şekilde kapatıp yanlardan herhangi bir açıklık bırakmadan ağız ve burun bölgesini tamamen kapattığı için daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Ürettiğimiz ürün standart piyasada üretilen tela malzemesinden değil. Kumaşımıza, TC Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı anti-bakteriyel apre uygulamaktayız. Bu ürünümüzün maliyeti diğer tela maskelerden daha yüksek. Fiyatı 1.5, 2 lira olan ürünler tek kullanımlıktır. Fakat bu ürünün kullanım başı fiyatı 0.14 - 0.20 liraya tekabül etmektedir, çünkü ürünümüz 50 yıkamadan sonra bile antibakteriyel özelliğini kaybetmemektedir.''

TC Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı apre uygulanan kumaş maskelerin, zor bir dönemde halkın kolayca erişebilmesi için müşteri talebine göre imal edileceğini aktaran Özen, şu anda 50 bin adetin günlük üretildiğini, talebe göre sayının artabileceğini bildirdi.

Özen, sipariş için,

http://ozteks.com.tr''nin ziyaret edilebileceği yada 0 (282) 758 22 58 numaralı telefonun aranabileceğini kaydetti.


Hibya Haber Ajansı

3.1b
Okunma