img

Akşener: "İYİ Parti'nin tüm mensupları bu milleti başının üstünde taşır"


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Ben Kadınım Umudun Adıyım” programına katılmak için gittiği Mersin’de, il başkanlığı ziyareti öncesinde açıklamalarda bulundu.

Karşılamalarından dolayı alandakilere teşekkür eden Akşener, "Esasında siz olmazsanız biz olmayız. Siyasetçi önce kendi partisinin mensuplarıyla var olur. Daha sonra da seçmeninin verdiği oyla, ona yaptığı tercihle bu ülkeyi yönetir. Siyasetçiler 'Bu ülkeyi ben daha iyi yönetirim' diye yola çıkarlar." diye konuştu.

Akşener, İYİ Parti’nin seçmenini velinimet olarak gördüğünü belirterek, “İYİ Parti'nin tüm mensupları bu milleti başının üstünde taşır. Bu milletin tercihlerine kadınıyla erkeğiyle saygı duyar. İYİ Parti demek; akıl demektir, strateji demektir. İYİ Parti demek çözüm demektir. İYİ Parti demek, temiz bir dil, saygı demektir.” ifadelerini kullandı.

“Ucube sistemle ilgili yapılacak son seçim”

2023 seçimleriyle ilgili konuşan Akşener, “Bu seçim bu ucube sistemle ilgili olarak yapılacak son seçimdir. Dolayısıyla kazanmak durumdayız. Tek adam sisteminin, partili cumhurbaşkanlığı sisteminin karşısında güçlendirilmiş parlamenter sistemin konuşulduğu son seçimdir.” dedi.

Akşener, “Bugünkü ucube sistemin müsebbibi biz değiliz.” diyerek,  açıklamasına şöyle devam etti:

“2017'de hayır oyu çıksın diye çalıştık. Her türlü eziyete rağmen direndik. Daha sonra İYİ Partimizi kurduk.  Bir şey değişti, bu ülkede her şey değişti. Dolayısıyla inşallah bu seçimde İYİ Parti'nin varlığı bu ucube sistemi ortadan kaldıracak. Neyle kaldıracak milletimizin oylarıyla, neyle kaldıracak demokrasiyle, neyle kaldıracak sandıkta kaldıracak. İnşallah bu seçimi bu irade kazanacak.”

Mehmet Akif Ersoy'un "Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye’yi desen, iki kazma kürek, iki de ırgat gerek. Ancak, hadi gel yapalım şunu geri desen, Bir Sinan, bir de Süleyman gerek." şeklindeki sözlerini de hatırlatan Akşener, şunları söyledi:

"Bu sözün anlamıyla; bu seçim ya Süleymaniye'nin yıkılması ya da Süleymaniye'nin muhafaza edilmesi anlamına gelecektir. Biz İYİ Partililer, Süleymaniye'nin yıkılmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkeyi; iki kürek, iki kazma, iki ırgat eliyle bu hale getirenlerin, yarın bunu devam ettirmelerine müsaade etmeyeceğiz.”

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.