Home Dijital Gazete Bach, CMG Başkanı Shen Haixiong’a IOC Başkanı Ödülü’nü takdim etti

Bach, CMG Başkanı Shen Haixiong’a IOC Başkanı Ödülü’nü takdim etti

by kiriksaz

CMG Başkanı Shen Haixiong’la bir araya gelen Bach, olimpiyat yayın yetkisine sahip olan CMG’nin elde ettiği benzeri görülmemiş izlenme verisini takdirle değerlendirdi.

10 Şubat itibariyle, yani Beijing Kış Olimpiyatları’nın açılışından sonraki bir haftada, Çin Medya Grubu’nun CCTV platformu 500 milyondan fazla kişi tarafından izlendi.

11 Şubat itibariyle, Çinli izleyicilerin Beijing 2022 Kış Olimpiyatları’nı TV’deki izleme süresi 2.05 milyar saati buldu. Bu rakam, 2018’de Pyeongchang’da ve 2014’te Sochi’de düzenlenen iki kış olimpiyatının toplam izlenme süresinden yüzde 15 daha yüksek seviyeye çıktı.

CMG’nin başarısı ve IOC’la uzun vadeli işbirliğini takdir eden Bach, CMG Başkanı Shen Haixiong’a Alexander Krivosheeva tarafından yaratılan ve sporcuların şampiyonluğu kazanma yolunu simgeleyen IOC Başkanı Ödülü’nü da takdim etti.

Bach, CMG Başkanı Shen Haixiong’a IOC Başkanı Ödülü’nü takdim etti_fororder_shen haıixiong

IOC ve CMG, kısa süre önce Olimpiyat telif hakkı işbirliği anlaşmasını 2032’ye kadar uzattı.

CCTV,  1980’lerde Asya Yayın Federasyonu ile yapılan bir anlaşmayla Olimpiyat Oyunları yayın haklarını elde etti ve 2008’de ilk kez IOC’den Olimpiyat Oyunları yayın haklarını satın aldı.

CMG, geçen yılın ekim ayında dünyanın ilk 4K ultra yüksek çözünürlüklü ve 24 saat yayın yapan ilk profesyonel spor kanalı olan CCTV Olimpiyat Kanalı’nı da açtı.

Böylece, Çinli Olimpiyat hayranları, yıl boyunca günün 24 saati en sevdikleri sporların keyfini çıkarabilecekler.

Kanalın lansmanı, olimpiyat sporunu ve olimpiyat ruhunun Çin’deki bilinirliğini daha da hızlandırdı.

Bach, CMG Başkanı Shen Haixiong’a IOC Başkanı Ödülü’nü takdim etti_fororder_shen haixiongc

Kaynak
Hibya Haber Ajansı

Related Posts

Leave a Comment