Dünya Dijital Ekonomi Konferansı, Zhejiang’da açıldı

Dünya 2021 Dijital Ekonomi Konferansı ve 11. Akıllı Kent ve Akıllı Ekonomi Fuarı, 15 Ekim Cuma günü Doğu Çin eyaleti Zhejiang'ın sahil kenti Nşngbo'da başladı. “Dijital olarak yönlendirilen akıllı kalkınma" teması ekseninde düzenlenen üç günlük konferans, çevrimiçi ve yüz yüze değişik forum ve seminer ile inovasyon ve girişimcilik üzerine etkinlikler içeriyor.

Dünya 2021 Dijital Ekonomi Konferansı ve 11. Akıllı Kent ve Akıllı Ekonomi Fuarı, 15 Ekim Cuma günü Doğu Çin eyaleti Zhejiang'ın sahil kenti Nşngbo'da başladı. “Dijital olarak yönlendirilen akıllı kalkınma" teması ekseninde düzenlenen üç günlük konferans, çevrimiçi ve yüz yüze değişik forum ve seminer ile inovasyon ve girişimcilik üzerine etkinlikler içeriyor.

20 bin metrekarelik bir kapalı sergi alanında gerçekleşecek olan fuar ise, dijital reform ve dijital ekonomi alanındaki en yeni ve modern teknik, ürün ve uygulamaları tanıtacak. Fuara katılan 200 kadar yerli ve yabancı girişim, performanslarını ve ürünlerini sergiliyor. 

Çin’in dijital ekonomisi 2020 yılında yıllık yüzde 9,7 oranında bir büyüme kaydederek 39 trilyon 200 milyar yuanlık (yaklaşık 6 trilyon 70 milyar dolar) bir hacme ulaştı. Bu miktar, ülkenin gayrisafi yurtiçi hasılasının (GSYİH) yüzde 38,6’lık bir oranına denk düşüyor.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Okunma