Film Gösterimi ve Soru-Cevap Oturumu 20 Kasım Çarşamba, 19.00 SALT Beyoğlu, açık sinema

Berlin’de yaşayan ve 2018’de Kunststiftung NRW (Atelier Galata) ve Tarabya Kültür Akademisi’nden aldığı misafir sanatçı programı burslarıyla İstanbul’a gelen koreograf ve dansçı

Berlin’de yaşayan ve 2018’de Kunststiftung NRW (Atelier Galata) ve Tarabya Kültür Akademisi’nden aldığı misafir sanatçı programı burslarıyla İstanbul’a gelen

koreograf ve dansçı Jasmin İhraç’ın performatif filmi Daimî Değişimler, Sessiz Tanıklar (2019) ilk kez SALT Beyoğlu’nda sunulacak. Gösterimin ardından İhraç, üretimleri, İstanbul izlenimleri ve işin oluşumuna dair izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

17 dakikalık Daimî Değişimler, Sessiz Tanıklar’ın (Türkçe; İngilizce altyazılı) gösterimi ve soru-cevap oturumu (Türkçe) herkesin katılımına açık ve ücretsizdir. Bu program, Tarabya Kültür Akademisi ve Goethe-Institut İstanbul iş birliğiyle gerçekleştirilmektedir.

Jasmin İhraç Freie Universtät Berlin’de sosyoloji, Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz Berlin’de güncel dans ve koreografi eğitimi aldı. Kişisel ve kolektif işleri Berlin, İstanbul, St. Petersburg ve Paris’te gösterildi; Sahman-Grenze-Kuş performansı, 2017 ve 2018’de Düsseldorf, Atina, Marsilya, Ankara, Berlin, İstanbul ve Marakeş’te sunuldu. İhraç, Isabelle Schad (Collective Jumps), Alexandra Pirici (Fluids, Signals, Aggregate) ve Taldans (Dokuman) ile çalışmalar yaptı.

Daimî Değişimler, Sessiz Tanıklar (2019)

Konsept/Koreografi/Dans: Jasmin İhraç

Parkur: Berkay Yunus Kaplan

Kamera: Neslihan Siligür, Yusuf Emre Yalçın

Ses: Erkal Taşkın, Dominik Avenwedde

Kurgu: Adam Wakeling, Can Eskinazi

Katkı: Gizem Nalbant, Bülent Nalbant, Sulukule Ekibi, Çiğdem Şahin

Müzik: Cymin Samawatie, Ignaz Schick ve Martin Tetréault, Angelika Niescier

Hibya Haber Ajansı

592
Okunma