Filmimin hikâyesi ve genç objektif başvuruları tamamlandı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAK Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen 16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali’nde genç sinemaseverlerin yarışacağı “Filmimin Hikâyesi” ve “Genç Objektif” yarışmalarında başvurular tamamlandı. Her iki yarışmaya da Türkiye’nin tüm illerinden yoğun katılım gerçekleşti.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRSAK Vakfı tarafından bu sene ilk defa çevrimiçi olarak gerçekleştirilen 16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali kapsamında düzenlenen “Filmimin Hikâyesi” ve “Genç Objektif” yarışmalarında başvurular tamamlandı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAK Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen 16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali’nde genç sinemaseverlerin yarışacağı “Filmimin Hikâyesi” ve “Genç Objektif” yarışmalarında başvurular tamamlandı. Her iki yarışmaya da Türkiye’nin tüm illerinden yoğun katılım gerçekleşti.

Yarışmalara İlgi Büyüktü

Çocukların sağlıklı bir hobi edinmelerine, sanatsal üretim gerçekleştirmelerine, sinemayla tanışmalarına ve erken yaşta sinema kültürü edinmelerine rehberlik etme hedefi ile bu yıl 16. kez düzenlenen TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali’nin Filmimin Hikâyesi yarışmasına 84, Genç Objektif yarışmasına ise 95 olmak üzere toplam 179 kişi başvuruda bulundu.

Türkiye’nin tüm illerinden 8-13 yaş arası çocukların büyük ilgi gösterdiği yarışmaların kazananları her biri alanında yetkin isimlerden oluşan ana jürinin değerlendirmesi sonucunda belirlenecek.

Filmimin Hikâyesi Yarışması’nın Ana Jüri Üyeleri

“Filmimin Hikâyesi” yarışması için yapılacak başvuruları, her biri alanında öne çıkan işlere imza atmış usta isimler değerlendirecek. 16. TÜRSAK Çocuk Filmler Festivali Filmimin Hikâyesi Yarışması Ana Jüri Üyeleri, Gazeteci ve Yazar Yalvaç Ural başkanlığında; Oyuncu Beste Bereket, TÜRSAK Vakfı Başkan Yardımcısı, Yapımcı ve Avukat Burhan Gün, Sinema Yazarı Senem Erdine ve Senarist Zafer Külünk’ten oluşuyor.

Genç Objektif Yarışması’nın Ana Jüri Üyeleri

“Genç Objektif” yarışması için yapılacak başvurular ise başarılı projelere imza atan ve yaptıkları işlerle beğeniyle takip edilen isimler tarafından değerlendirilecek. 16. TÜRSAK Çocuk Filmler Festivali Genç Objektif Yarışması Ana Jüri Üyeleri, Yönetmen ve Senarist Reis Çelik başkanlığında; Fotoğraf Sanatçısı Cem Talu, Yönetmen ve Senarist Ceylan Özgün Özçelik, Görüntü Yönetmeni Uğur İçbak ve Oyuncu Zeynep Çamcı’dan oluşuyor.

Kazanan İsimler Hayallerini Gerçeğe Dönüştürecek

Yarışmalar kapsamında başvuran hikâyeler ve fotoğraflar arasından jüriler tarafından seçilecek 50 hikâye ve 50 fotoğraf bir kitaba basılacak. Kitaba basılan hikâyeler arasından birinci seçilen hikâye ise kazanan öğrenci tarafından tecrübeli sinemacılar eşliğinde filme çekilecek. Bunun yanı sıra festivalin ödül töreninde “Filmimin Hikâyesi” yarışmasının birincisine dizüstü bilgisayar, “Genç Objektif” yarışmanın birincisine ise DSLR fotoğraf makinesi hediye edilecek.

Yarışmalarla ilgili ayrıntılı bilgiler ve güncel duyurular yarışmanın web sitesinden ve TÜRSAK Vakfı'nın sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Hibya Haber Ajansı

Okunma