New York’un köklü sanat kurumu ISCP, 25. Yılını SAHA ile birlikte kutluyor

ISCP, 25. yılı için 5 ve 6 Aralık tarihlerinde SUNY Global Center’da “Kültürel Diyalog ve Metropol Hayatı” başlıklı özel bir sempozyum düzenliyor. 6 Aralık Cuma saat 10.30’daki

ISCP, 25. yılı için 5 ve 6 Aralık tarihlerinde SUNY Global Center’da “Kültürel Diyalog ve Metropol Hayatı” başlıklı özel bir sempozyum düzenliyor. 6 Aralık Cuma saat 10.30’daki uluslararası panelde SAHA Derneği ve SAHA Studio’nun direktörü Çelenk Bafra da misafir sanatçı programları hakkında konuşma yapıyor.

Fotoğraf ve hareketli görüntü arasında çalışan sanatçı Volkan Kızıltunç için ise 9 Aralık günü SAHA, ISCP ve CultureIst evsahipliğinde New York’taki güncel sanat kurumu SculptureCenter’ın küratörü Sohrab Mohebbi’nin katılımıyla bir buluşma ve sohbet düzenleniyor.

The International Studio & Curatorial Program Hakkında

1994 yılında bir stüdyo ile açılan ISCP, şu anda 60’tan fazla ülkeden 1800’ün üzerinde sanatçı ve küratör ağırlayan uluslararası alanda tanınan bir kurum. ISCP 2008 yılında Manhattan’dan East Williamsburg, Brooklyn’deki 1700 metrekarelik eski fabrika binasına taşındı. Bu yeni mekân ile kapasitesini genişleten ISCP bünyesinde 35 stüdyo, bir sergi galerisi ve proje alanı bulunuyor.
https://iscp-nyc.org

Sempozyum hakkında: https://iscp-nyc.org/event/iscp-25th-anniversary-symposium-cultural-exchange-and-the-life-of-the-metropolis?fbclid=IwAR3vHcOnz2WJAdT4iBSfg2Olao-JUZEpFQQdORneMZrufwR2tY7jqZcoAeE


Hibya Haber Ajansı

825
Okunma