Sarten’den Andy Warhol sergisine destek

Türkiye'nin en büyük ambalaj üreticisi Sarten, Pop Art'ın öncüsü Andy Warhol ve bu akımın en önemli temsilcilerinin orijinal eserlerinin yer aldığı Andy Warhol sergisine destekte

Türkiye'nin en büyük ambalaj üreticisi Sarten, Pop Art'ın öncüsü Andy Warhol ve bu akımın en önemli temsilcilerinin orijinal eserlerinin yer aldığı Andy Warhol sergisine destekte bulundu.

Pop Art sanatının öncüsü dünyaca ünlü Andy Warhol'un orijinal eserlerinin sergilendiği Andy Warhol sergisi İstanbul Maslak UNIQ Expo’da gezilebiliyor. Sergide Andy Warhol ile birlikte bu akımın en önemli temsilcileri arasında olan Keith Haring, Roy Lichtenstein ve James Rosenquist gibi isimlerin de 100'den fazla orijinal eseri yer alıyor.

Andy Warhol'un ikonikleşen Marilyn Monroe, Campbell Soup ve Flowers gibi birçok ünlü eserine yer verilen sergide Warhol'un atölyesi olan ve aynı zamanda dönemin sanatçılarının, sanatseverlerinin buluşma noktası olan Factory de yer alıyor.

15 tanesi Türkiye'de 3 tanesi de yurtdışında olmak üzere 18 fabrika ile üretim faaliyetlerini sürdüren Sarten, sanatçının ikoniklesen eserlerinden biri olan Campbell’s Soup tasarımına ithafen 2.200 konserve kutusu ile sergiye destek oldu.

29 Mart'a kadar sürecek olan sergi haftanın her günü gezilebiliyor.


Hibya Haber Ajansı

795
Okunma