Serbest Kürsü’yü Storytel için seslendirdi

Alejandro Zambra'nın eseri olan Serbest Kürsü, ünlü seslendirme sanatçısı ve oyuncu İbrahim Selim’in sesiyle şimdi Storytel’de yerini aldı.

Eserde, okumak, yazmak, çeviri, dil ve edebiyat dünyası ekseninde dönen eleştirel ve mizahi bakış, türlü türlü odaktan geçiyor; öğretmenlik, eleştirmenlik, şiir ve müzik, depremler, Santiago, New York ve Meksiko'da yaşamanın farklı deneyimleri, çocukluk, aile hayatı, ebeveynlik.

 

Son yılların en dikkat çeken yazarlarından Şilili Alejandro Zambra'nın deneme ve öyküleri tür ya da konu gibi sınırlara boyun eğmeksizin Serbest Kürsü’de bir araya geliyor. Dilin sesine kulak veren, takıntılarla ve çelişkilerle bütünleşmekten korkmayan yaklaşımıyla Alejandro Zambra’nın kurduğu samimiyet dolu anlatı dünyasını, İbrahim Selim’in sesinden Storytel’de dinleyebilirsiniz.

 

İbrahim Selim konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘Zambra ve Şili edebiyatıyla Storytel sayesinde tanıştım. Zambra’nın hemen hemen tüm eserlerinde bir başka anlatım tekniği denemesi, hem okuyucu hem de seslendirmen olarak beni her seferinde şaşırtan bir deneyim oldu. Ama Zambra’da, biçim değişse de her seferinde aynı olan bir şey var; his. Son eseri Serbest Kürsü için de aynısını söyleyebilirim. Her okuyucuya göre farklı olabileceğini düşündüğüm ancak herkesin mutlaka hissedeceğine emin olduğum, kültürel olarak da kişisel olarak da tanıdık bulduğum bir his. Sanırım Zambra’da etkileyici bulduğum da bu, aynı olup olmadığından emin olmadığım bir his üzerinden ortaklaşabildiğimi düşünüyorum yazar ve anlattıklarıyla. Zambra ile kısa sürede buluşabilmenizi dilerim.’

 

Kullanıcılar, Storytel’e mobil telefonlarına yükleyecekleri uygulama üzerinden abone olarak ulaşabiliyorlar. Storytel aboneleri, 2.500’ün üzerinde Türkçe sesli kitabı, 75.000’den fazla İngilizce sesli kitabı, 120.000’nin üzerinde İngilizce e-kitabı ve birçok podcast’i sınırsız dinleyebiliyor.


Hibya Haber Ajansı

Okunma