Tiyatrokare-Aralık ayı oyunları

Amerikan Tiyatro Tarihinin En Uzun Süreli Oynanan Oyunu olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na geçen ve Schwarzkopf Türkiye sponsorluğunda oynanan “ŞEN MAKAS” üç yıldan bu yana

Amerikan Tiyatro Tarihinin En Uzun Süreli Oynanan Oyunu olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na geçen ve Schwarzkopf Türkiye sponsorluğunda oynanan “ŞEN MAKAS” üç yıldan bu yana Türkiye’nin pekçok yerinde kapalı gişe oynadı ve oynamaya devam ediyor. Oyunda bir cinayet işleniyor ve cinayet seyircinin interaktif katılımıyla, sorulan sorularla çözülmeye çalışılıyor. Gelen izleyiciler sosyal medya hesaplarını kullanarak oyunun sonucu bilirliyorlar ve her oyunda farklı bir sonla bitiyor. Eğlendirirken düşündüren bir oyun Şen Makas, Kasım ayının ilk haftasında turneye çıkıyor.

Paul Portner’ın yazdığı, yıllar önce Türkiye’ye Tiyatrokare’nin getirttiği oyunun yeni versiyonu, Nedim Saban tarafından yorumlandı. Anıl Ateş Işık’ın sahne tasarımını yaptığı oyunda, Melek Baykal, Bülent Seyran, Özgür Yetkinoğlu, Cem Güler, Müge Kement ve Jess Molho oynuyor.

11 ARALIK ÇARŞAMBA SAAT:20:30 TRUMP KÜLT. MERK. ŞEN MAKAS

13 ARALIK CUMA SAAT:20:00 BURDUR MAKÜ KÜL.MERK. ŞEN MAKAS

14 ARALIK CUMARTESİ SAAT:20:00 ISPARTA SDÜ LÜTFİ ÇAKMAKÇI ÜNİ. ŞEN MAKAS

15 ARALIK PAZAR SAAT:20:00 ANTALYA MURATPAŞA BEL.K.M ŞEN MAKAS

16 ARALIK PAZARTESİ SAAT:20:30 ANTALYA NAZIM HİKMET ŞEN MAKAS

20 ARALIK CUMA SAAT:20.30 BURSA BAOB SAHNE ŞEN MAKAS

4 OCAK CUMARTESİ SAAT:20.30 TRUMP KÜLTÜR VE GÖSTERİ M. ŞEN MAKAS

15 OCAK ÇARŞAMBA SAAT:20.30 ESKİŞEHİR ZÜBEYDE HANIM K.M ŞEN MAKAS

16 OCAK PERŞEMBE SAAT:20.00 ANKARA- MEB ŞEN MAKAS

23 OCAK PERŞEMBE SAAT:20.30 BEYLİKDÜZÜ KÜLT. MERKEZİ ŞEN MAKAS

25 OCAK CUMARTESİ SAAT:20.30 WATER GARDEN DURU TİYATRO ŞEN MAKAS

26 OCAK PAZAR SAAT:16.00 PROFİLO KÜLT. MERKEZİ ŞEN MAKAS

“AHUDUDU” YALNIZLIĞIN ÇARESİNİ BULAN OYUN

Melek Baykal’ın sekiz yıl sonra sahneye döndüğü ve Suna Keskin ile başrolü paylaştığı “AHUDUDU” dördüncü sezonunda da kapalı gişe oynamaya devam ediyor. Joseph Kesselring’in yazdığı bu kara komedide, yalnızlığa çare bulduklarını düşünen iki yaşlı kadının yardımseverlik sancıları dile getiriliyor. Nedim Saban tarafından modern toplumda suç, ceza, masumiyet kavramları öne çıkartılarak sahneye konulan oyunda Nedim Saban da Zeki Paşa rolüyle tekrar sahneye dönüyor. Oyunda Suna Keskin Melek Baykal ve Nedim Saban’ın yanısıra Cem Güler, Bülent Seyran, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu, Ender Gülçiçek, Aysuda Dalgıç rol alıyorlar.

4 ARALIK ÇARŞAMBA SAAT:20.30 BURSA BAOB SAHNE AHUDUDU

5 ARALIK PERŞEMBE SAAT:20.30 İZMİR AKM AHUDUDU

6 ARALIK CUMA SAAT:20.30 İZMİR – KONAK AHUDUDU

7 ARALIK CUMARTESİ SAAT:20.30 AYDIN KÜLTÜR MERKEZİ AHUDUDU

18 ARALIK ÇARŞAMBA SAAT:20.30 TRUMP KÜLTÜR MERKEZİ AHUDUDU

19 ARALIK PERŞEMBE SAAT 20.30 WATER GARDEN DURU TİYATRO AHUDUDU

“SÜPER İYİ GÜNLER” OYUNU OTİZM FARKINDALIĞI KONUSUNDA TOPLUMDA YARATTIĞI İLGİYLE VE ÖDÜLLERLE SEZONA DEVAM EDİYOR.

Mark Haddon’un 32 dile çevrilmiş romanı, Simon Stephens tarafından sahneye aktarılmış ve Londra ile Broadway’i sarsmıştı. Oyun, Nedim Saban’ın yenilikçi rejisi ve özenli Türkçe çevirisiyle 2019 yılının başından bu yana sahneleniyor ve eleştirmenlerden büyük övgü topluyor.

Seyircilere süper iyi bir gün yaşatmayı hedefleyen oyunda 7507’ye kadar asal sayıların tümünü ezbere bilen, ancak insanları çözemeyen 17 yaşındaki Asperger sendromlu Christopher Boone’un sıradışı yaşamı konu ediliyor.

Oyunun Tufan Dağtekin tarafından gerçekleştirilen görsel tasarımı ve animasyonları, Kerem Çetinel tarafından tasarlanan dekor ve ışığı, dünya sahneleriyle yarışıyor. Son Feci Bisiklet’in müzikleri bestelediği SÜPER İYİ GÜNLER’in koreografisi Orçun Okurgan’a ait. Oyunda Emir Özden’in yanısıra, Korel Cezayirli, Didem İnselel, Ayça Erturan, Cem Arslan, Onur Kırat, İbrahim Can Sayan, Şebnem Şeviktürk, Beste Koçak, Sevcan Başaydın, Uğur Can Arıkan rol alıyor. Suna Keskin ise büyük bir sürpriz yaparak oyunun ikinci yılına 17 yaşındaki Christopher’ın 75 yaşındaki en yakın arkadaşı olarak katılıyor.

8 ARALIK PAZAR SAAT:19:00 KAYSERİ KADİR HAS KÜLT. SÜPER İYİ GÜNLER

9 ARALIK PAZARTESİ SAAT:20.30 ADANA P.S.M SÜPER İYİ GÜNLER

10 ARALIK SALI SAAT:19:30 İSKENDERUN SİMLA KOL. SÜPER İYİ GÜNLER

15 ARALIK PAZAR SAAT:17:00 TRUMP KÜLT. MERK. SÜPER İYİ GÜNLER

17 ARALIK SALI SAAT:19.30 KOÇ ÜNİVERSİTESİ SÜPER İYİ GÜNLER


Hibya Haber Ajansı

832
Okunma