Tiyatroya uzun bir ara veren Nevra Sezerli: Ağaçlar Ayakta Ölür oyununu okuyana kadar hiçbir oyuna “evet” demedim

Nevra Serezli’nin 11 yıl aradan sonra “evet” dediği ve tiyatroya döndüğü “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunu, 700 davetlinin katıldığı muhteşem bir gala ile çok ses getirdi.

Nevra Serezli’nin 11 yıl aradan sonra “evet” dediği ve tiyatroya döndüğü “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunu, 700 davetlinin katıldığı muhteşem bir gala ile çok ses getirdi. İstanbul’da Ocak ayında  sezona başlayan ve başladığı günden bu yana kapalı gişe oynayan oyun, Şubat ayında çıktığı turnede Ankara, Konya, Adana, Kayseri, Kırşehir’den sonra İzmir’de tiyatroseverlerle buluşuyor. 15- 16 Şubat’ta A.K.M Yunus Emre, 17 Şubat’ta Karşıyaka Suat Taşer sahnesinde

Oyunun kısa bir süre içinde bu kadar ilgi görmesi ve beğenilmesi karşısında Nevra Serezli: “Açıkçası bu kadar ilgi beklemiyordum.  İlk oyun ve arkasında devam eden oyunlara gösterilen bu ilgi için herkese teşekkürler. Şimdi de İzmir yolcusu olacağız. İzmir turnelerinin yeri benim için farklıdır. Yazın kırk günümü İzmir’de geçiririm. Şimdi oyunla geliyorum.  7 den 70 ye herkese hitap ediyor, iyilik öneren eser sayısı az, aile sıcaklığı var, özlediğimiz duygular ve hasret var oyunumuzda.” Diyor.   

 Bugüne kadar ellinin üzerinde oyunda ve müzikalde rol alan, Dormen, Çevre Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Tiyatro İstanbul'da oynadığı oyunlarla  nice ödül kazanan Nevra Serezli  onbir yıl sonra Tiyatrokare’nin “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunuyla  tiyatroya döndü.
İspanyol yazar , şair Alejandro Casona'nın dünya klasikleri arasında yer alan duygusal komedisi “Ağaçlar Ayakta Ölür”, dağılan bir aileyi bir araya getirmek,  eşini torununa kavuşma hayallerini gerçekleştirmek isteyen bir adamın riskler alarak kalkıştı, iyilik oyununu anlatıyor. Nevra Serezli,   oyunda  yüreği torun özlemiyle  dolu Büyükanne rolünü oynuyor. Ağaçlar Ayakta Ölür'de diğer başrolü usta sanatçı Nuri Gökaşanda, bir davranışı nedeniyle vicdan azabı yaşayan ve hatasını düzeltmek için yaratıcı bir adım atan büyükbabayı canlandırıyor. Oyunda torun rolünü genç ve başarılı oyuncu Arif Güney, güzel gelin rolünü ise Burcu Kazbek, genç oyuncu Oral Özer ise sürprizli ve gizemli  bir karaktere hayat veriyor. Diğer oyuncular Meltem Özlevent ve Mahir Akgündoğdu.

Nedim Saban’ın yönettiği ve dilimize kazandırdığı Ağaçlar Ayakta Ölür’ün dekor tasarımı Çihan Aşar, kostüm tasarımı Sadık Kızılağaç a ait.

 

AĞAÇLAR AYAKTA ÖLÜR FOTOĞRAFLARVE OYUN VİDEO:

İndirmebağlantısı
https://we.tl/t-q9rP1aJiEx

 

İndirme bağlantısı
https://we.tl/t-JlAV0eG3VU

 

9 ŞUBAT PAZAR          SAAT:20:00     ADANA 01 BURADA P.S.M    

10 ŞUBAT PAZARTESİ SAAT:20:30     KAYSERİ KADİR HAS KÜLT. 

11 ŞUBAT SALI           SAAT:20:30     KIRŞEHİR NEŞET ERTAŞ KÜL.MER. 

15 ŞUBAT CUMARTESİ          SAAT:20:30     İZMİR A.K.M YUNUS EMRE  

16 ŞUBAT PAZAR        SAAT:16:00     İZMİR A.K.M YUNUS EMRE  

17 ŞUBAT PAZARTESİ SAAT:20:30     İZMİR KARŞIYAKA SUAT TAŞER       

18 ŞUBAT SALI           SAAT:20:30     BODRUM HERODOT KÜL.M.

19 ŞUBAT ÇARŞAMBA SAAT:20:30     AYDIN KÜLT.MER     

21 ŞUBAT CUMA        SAAT:20:30     BALIKESİR     

23 ŞUBAT PAZAR        SAAT:19:00     KOZZY KÜLT.MERK. 

24 ŞUBAT PAZARTESİ SAAT:20.00         ADAPAZARI ORHANGAZİ KÜLTÜR MER.

25 ŞUBAT SALI              SAAT:20.30         PROFİLO KÜLT. MERKEZİ

27 ŞUBAT PERŞEMBE SAAT:20:00     DÜZCE BEL.KÜLT.MERK     

28 ŞUBAT CUMA        SAAT:20:00     ANKARA PANOROMA


Hibya Haber Ajansı

Okunma