Home Belediye Türkiye’yi Eskişehir yapalım

Türkiye’yi Eskişehir yapalım

by kiriksaz

Odunpazarı Kent Konseyi’nin düzenlediği Kitap İmza ve Söyleşi etkinliği için Eskişehir’e gelen CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Başkan Büyükerşen’i makamında ziyaret etti. Samimi bir ortamda geçen ziyarette, Başkan Büyükerşen ile gurur duyduklarını belirten Başarır, “Türkiye’ye örnek belediyecilik anlayışı ile Eskişehir’e hizmet eden ve sadece Eskişehir’in değil Türkiye’nin de gurur duyduğu Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ile bir arada olmaktan mutluluk duyduk. Hocam bizler için çok kıymetli. Mersin’de yerel seçim döneminde bir şey söyledim. Bize ‘ne yapacaksınız?’ diyorlardı. Ben de dedim ki; ‘Bize Türkiye’ye verin Eskişehir gibi yapalım.’ O nedenle Hocamızın öncülüğünde Eskişehir ülkemize örnektir” diye konuştu.

Başarır’ın sözlerine teşekkür eden Başkan Büyükerşen ise, “Biz Büyükşehirler içinde en küçük bütçeye sahibiz. Her şeyi kendimiz yapıyoruz. Kısıtlı bütçeye rağmen her işimizi kendin pişir kendin ye yöntemi ile gerçekleştiriyoruz. Hani bir söz vardır, ‘kötü komşu insanı ev sahibi yapar’ diye. Kötü yönetimler de belediyeleri atölyeler, üretim üniteleri yapmaya mecbur bıraktı. İş makinalarımızın, araçların, tramvayların tamiri, mobilyalar, demir malzemeler, borular, altyapı, fidanlar, çiçeklerin yetiştirilmesi  gibi her şeyi kendimiz yaparız. Bu güzel sözleriniz doğrudur. Biz böyle başardık” dedi.

Ziyaret sonunda Başarır, ‘Beşli Çete’ isimli kitabını imzalayarak Başkan Büyükerşen’e sunarken, Büyükerşen de Başarır’a ‘Zamanı Durduran Saat’ kitabını imzalayarak hediye etti. 

Ayrıca Büyükerşen, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan ve Milletvekili Ali Mahir Başarır ile Odunpazarı müzeler bölgesinde kent turu yaparken Özkoç, Özkan ve Başarır daha sonra Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe katıldı.

Hibya Haber Ajansı

Related Posts

Leave a Comment