Usta kalemlerin aşk dizeleri İş Sanat’ta yankılandı

Bir şubat ayı klasiği haline gelen “Aşk Şiirlerinden Seçmeler II – Sende Ben İmkânsızlığı Seviyorum” dinletisi, şiir tutkunlarına romantik bir gece yaşattı.

 

Bir şubat ayı klasiği haline gelen “Aşk Şiirlerinden Seçmeler II – Sende Ben İmkânsızlığı Seviyorum” dinletisi, şiir tutkunlarına romantik bir gece yaşattı. Atilla Birkiye’nin metinlerini düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı dinletinin müzik direktörlüğünü Serdar Yalçın üstlendi. Deniz Erdoğan Likos ve Hüseyin Likos’un şarkılarıyla eşlik ettiği dinleti izleyiciler tarafından ilgiyle izlendi.

 

Tilbe Saran, Hümay Güldağ, Metin Belgin ve Hakan Gerçek; Ahmet Hâşim’den “Karanfil”, Nazım Hikmet’ten “Tahirle Zühre”, Orhan Veli Kanık’tan “Anlatamıyorum”, Can Yücel’den “Sevgi Duvarı”, Attilâ İlhan’dan “Ben Sana Mecburum”, Turgut Uyar’dan “Sevda Üstüne” ve Cemal Süreya’dan “Önceleyin” şiirlerini seslendirdi.

 

İş Sanat’ın gelenekselleşen dinleti serisi, 1 Mart Pazar 16.00’da ve 2 Mart Pazartesi 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda Sait Faik hikâyeleri ile devam edecek.


Hibya Haber Ajansı

559
Okunma