Yılın önemli kültür ve sanat etkiliklerinden doyumsuz TÜYAP Kitap Fuarı sona erdi

Katılım ve ilgi her zaman ki gibi yoğundu. Bu sene alınan önlemler, planlamalar dikkat çekiciydi ki eskisi gibi yaya üst geçidinde yoğun kalabalıkta, sıkışan insan görüntülerine

Katılım ve ilgi her zaman ki gibi yoğundu. Bu sene alınan önlemler, planlamalar dikkat çekiciydi ki eskisi gibi yaya üst geçidinde yoğun kalabalıkta, sıkışan insan görüntülerine rastlamadık.


Yoğun ilgi ve kalabalık denince de konun aslından da uzaklaşmamak lazım. Fuar daha iyi nasıl yapılabilir. Kitaplar nasıl daha fazla ön plana çıkarılabilir.


Fuarda çeşitli yazar ve yayın evleriyle temas etme imkânı bulduk. Son olarak, İleri Yayınları'nın standında, kitabını imzalayan büyük üstat İlyas Salman'la, kitabımızı imzalatırken kısa süreli sohbet etme şansımız oldu.


Sohbet dönüp dolaşıp sinema filmlerine, özellikle de 1992 yılı ve o dönemin güzel bir özeti olan “Balkız" filmine geldi. Tabi konuyu oradan açınca, "geçen yılları hatırlatma" diyerek tarihe o tatlı sitemimizi de not düştük.


Yıllar geçse de hala her şey çok taze ve yeni. Bizlerin ise o yıllardan, o geçen zamanın tecrübelerinden alacağı daha çok şeyler var.

Mehmet Türker Akanlar

Hibya Haber Ajansı

723
Okunma